Mých 5 věcí, které nosím neustále s sebou, abych se cítila dobře

K tomu, abychom mohli věřit sami sobě potřebujeme si být vědomi vlastních schopností a kvalit. To není vlastní kde komu. Znát svoji vlastní hodnu a cítit pomyslné hranice, kdy nejen říct “ne”, ale i kdy říct “ano”, je taková vyšší dívčí ve zralosti a zdravém vztahu k sobě.

Příliš nízká a nebo příliš vysoká?

Určitě to znáte, někdo se projevuje navenek jako kdyby mohl a uměl téměř vše. Myslíte si, že je to tak doopravdy?
Nebo někdo jiný, kdo toho skutečně mnoho umí, neustále opakuje, jak něco nezvládne a že si tím není jistý? Myslíte si, že je to tak doopravdy?

Reálná SEBE-DŮVĚRA je úzce propojena s naším vnímáním vlastní hodnoty. Uvědoměním si vlastních schopností a kvalit. Všemu, co k nám patří. O co se můžeme v sobě opřít, ale i to, co nám někdy může komplikovat života. Proto je důležité znát sám sebe a vybudovat se zdravý vztah především k sobě, a pak i k ostatním, které máme rádi.

A když to nejde úplně zevnitř, tak si pomáháme různými způsoby, jak se alespoň cítit se sebou dobře natolik, že zvládneme náročnou situaci. V mém případě se potřebuju cítit neustále dobře, když se setkávám s vámi, ať už na individuálních konzultacích nebo na semináři. Vždy si potřebuju zajistit, že mohu dát ze sebe maximum.

Velmi mě oslovil projekt od společnosti DOVE, který se právě sebedůvěře žen věnuje, a protože sama jejich produkty miluji, napadlo mě se právě zamyslet nad tím, čím tedy podporuji já sebe samu, abych si více věřila v důležitých momentech?

Sepsala jsem proto pro inspiraci mých 5 věcí, které u mě v kabelce zkrátka vždycky najdete:

  • SLUCHÁTKA – miluji hudbu a mnoho písniček mám spojených s mými vzpomínkami. Určitě to znáte, pustíte si jednu skladbu a najednou jsou zpět všechny ty emoce, které jste cítili. Já hudbu používám právě k tomu, abych dokázala sebe i naladit a mohla se více soustředit na vnitřní svět, než aby mě polapil proud myšlenek.
  • ZÁPISNÍK – dlouho jsem se musela učit zapisovat si poznámky. Jsem totiž zvyklá nosit všechno v hlavě, ale někdy, když už je toho příliš, tak ztratím půdu pod nohama. Zápisník je tak pro mě úlevou, ale i pevným bodem, abych na něco nezapomněla.
  • RTĚNKA – to je takový mini-pomocníček, abych mohla mít alespoň falešný pocit, že jsem upravená 🙂 A nejen to, myslím, že je fajn, abychom se na sebe usmívali, protože každý hezký úsměv zlepší komukoliv náladu.
  • KAMÍNEK – naučila jsem se používat tzv.kotvu. Znáte to? Během meditace, kdy se soustředíte jen na sebe, celé tělo se uvolňuje a vy pociťujete klid, můžete si s sebou do meditace vzít nějaký předmět a třeba si ho podržet v ruce. Pak v každé situaci, když je potřeba, se vám propojí synapse se vzpomínkou momentu v meditaci a jste ukotveni v reálném životě – nohama na zemi a přitom hlavou v momentu meditace. Tělo si zkrátka pamatuje vše.
  • DOVE – používám jej snad odjakživa a nejvíce mi vyhovuje právě anitperspirant. Bývám často nervózní a tréma je moje druhá kamarádka. Díky Dove se cítím opravdu ve větším komfortu, kdy ani nemusím řešit, zda je na mě stres a nervozita vidět, resp. na mém oblečení. Často se také objímám a jsem s někým v kontaktu, tak tohle je pro mě zárukou, že nemusím mít ze sebe špatný pocit.

Možná by se dalo vyjmenovat a objevit i mnoho jiných věcí. Každý používá a pomáhá si tím, co se mu nejvíce osvědčilo a pro je to těchto 5 věcí.

Jaké jsou ty vaše?

Ráda bych projekt věnující se tématu sebedůvěry ještě více podpořila, a proto se na něj můžete podívat i vy na tomto odkazu.